İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rick and Morty 5. Sezondan En İyi Bölümler

Uzun zamandır ve merakla beklenen Rick and Morty 5. Sezonu geçtiğimiz aylarda yayımlandı. Genel olarak beklentileri karşılayamasa da birkaç bölümün varlığı sezonu iyi hatırlamağa yetebilir. Lafı lüzumsuz yere uzatmadan 5. sezonda beğendiğim bölümlere geçiyorum.

Okuyun: Rick and Morty İncelemesi (1 – 4. Sezon)

Rick Andre ile Akşam Yemeği [S5 B1]

rick-and-morty-5-sezondan-en-iyi-bolumler-mort-dinner-rick-andre-rick-andre-ile-aksam-yemegi

Rick ve Morty bir uzay savaşından zar zor kaçarlar, lakin dünyaya açılan geçide girerler iken araba arızalanır. Araba dünyaya hızla düşerken Morty ölmeden önce Jesica’yı arar ve ona açılır. Tahmin etmediği şey olur ve Jesica, bunlar daha önce söylemesi gerektiğini ifade ederek akşama randevu ister. Bunu duyan Morty ne yapar ne eder düşmeği yavaşlatmağı başarır ve okyanusa güzel bir iniş yapar. Lakin asıl tehlike de budur. Okyanusa girmişlerdir. Böylece Rick ezeli düşmanı Bay Nimbus ile yaptığı antlaşmağı bozmuştur.

Rick, kendisine katlanamadığı Bay Nimbus ile yeni bir antlaşma yapabilmek için onu akşam yemeğine davet eder. Onu hoşnut etmek içinse zamanın daha hızlı aktığı bir evrene bir kapı açar ve içine birkaç kasa şarap atar. Morty’den biraz bekleyip yıllamış şaraplardan getirmesini ister. Morty ise diğer yandan Jesica’yla alakadar olmağa çalışır, lakin işler planlandığı gibi gitmez ve Morty, yıllanmış şarap uğruna büyük bir medeniyetin doğuşuna ve yıkılışına sebep olur.

Bu bölüm, tüm Rick and Morty 5. Sezona kefil olmağa yetiyor da artıyor.

Yem Aileler [S5 B2]

rick-and-morty-5-sezondan-en-iyi-bolumler-mortyplicity-yem-aileler

Rick’in saatine bir bildirim gelir ve bir klon ailenin öldürüldüğünü öğrenir. Rick tehlikelere karşı korunmak için kopya aileler yapıp ülkenin farklı yerlerine yerleştirmiştir. Lakin kopyaların da kopya yapabildiğini öğrendiğinden iş çığırından çıkar. Kimin kopya kimin gerçek aile olduğunu ayırt etmek imkansızlaşır.

Bu Rick and Morty 5. Sezon ve 2. Bölümü bence araya kaynayan çerez bölümlerden olmasına rağmen diğer çerezlerden daha eğlenceli idi.

Rickmuray Jack [S5 B10]

evil-morty-kotu-morty-rick-and-morty-5-sezondan-en-iyi-bolumler-rickmurai-jack-rickmuray-jack

Rick, Morty’i iki karga için terk etmiştir. Morty onu ikna edebilmek için kendisine yaşlandırma serumu uygular ve Rick’e giderek onun kendisini kaptırarak yıllarını harcadığını ve onsuz hayatlarının mahvolduğunu söyler. Rick umursamaz. Lakin uğradığı ihanet ile her şeyden vazgeçerek Morty’ye geri döner. Morty’i eski haline getirebilmek için Citadel’e götürür. Yaşadıkları garip bir olaydan sonra Başkan Morty onları yemeğe davet eder. Lakin kendilerini büyük bir oyunun tam ortasında bulurlar.

Açıkçası tüm sezonu sanki onun için izlemiş bulunduğum bir Rick and Morty 5. sezon finali oldu. Fevkalade idi. Rick’e dair daha önce bilmediğimiz birçok şey öğrendik. Dahası Kötü Morty’nin şeytani planını nasıl devreye soktuğuna ve işin içinden çıkılamaz bir boyuta ulaştığına şahit olduk. Lakin 1 saatlik bölüm diye ikiye ayırmaları ve birincinin sapma sapan anime tarzına bürünüp yine gereksiz bir uzayışının bulunması bizlerin canını sıktı. Yine de sezonun son sahnelerini defalarca seyrettiğimi söylemek isterim. Buna değerdi.

Benim beğendiğim ve tekrar seyretmeğe daha layık bulduğum bölümler bu şekildeydi; sadece üç tane. Sizlerin düşüncelerini ve ekleyeceklerinizi merak ediyorum; lütfen aşağıdaki yorumlar kısmında fikirlerinizi paylaşmaktan geri durmayınız. Sezon hakkında yorumlarda konuşmağa devam edelim.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
Haberler

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
  1. Ebru Ebru Misafir | 22 Mart 2022

    Diziyi izlemeye yeni başladım, 5. sezona henüz geçmedim ancak içimden bir ses sıralamayı bozup önerdiğiniz bölümleri izlememi söylüyor. Bir dizinin her bölümde bu kadar merak uyandıracak biçimde kurgulanması, özgün olması gerçekten takdir edilesi. 5. sezonu izledikten sonra ben de en beğendiğim bölümleri yazacağım.

    • Halil ESEN Halil ESEN Yazar | 22 Mart 2022

      Bence sırayla gidin. Tadı bozulmasın. Mutlaka cevabınızı bekliyorum.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Beldemize daha yakın olmak için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Başlamak için dokunun.
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için Paylaş düğmesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.