İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Netflix’in Türk Dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı’a İlk Bakışı

Amerikalı Yazar Charles King‘in aynı isimli kitabından uyarlanan yeni bir Netflix Türk dizisi olan Pera Palas’ta Gece Yarısı‘ndan dikkatleri üzerine çeken bir fragman yayımlandı.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizi Eleştirisi

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin fragmanı:

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin konusu/özeti:

Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı ile James Chalmers Clare, Louise Frost ve Jordan J Gallagher gibi ecnebi oyuncuların bir araya geldi filmin konusu genç bir araştırması gazeteci olan Esra’nın (Hazal Kaya oynuyor) İstanbul’daki meşhur Pera Palas Oteli‘ne alaka duymasıyla başlıyor.

Bu tarihi Pera Palas Oteli hakkında yazı yazmak üzere vazifelendirilen Esra, tesadüfen 411 numaralı odanın 1919 senesine açılan bir kapı, yani zamanda yolculuk yaparak 1919 yılına götüren bir oda olduğunu fark eder. Lakin işler hayal ettiğinden çok daha fazlasıdır ve hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Onu tahmin edemeyeceği şekilde şaşırtan 1919 İstanbul’un vakit geçirirken cumhuriyetimizin kurucusu rahmetli Atatürk’e karşı yapılacak bir suikast planını öğrenir. Bunun üzerine Pera Palas otelinin müdürü Ahmet ile işin içinden çıkmağa, tarihin akışını değiştirmeğe, geleceği korumağa çalışırlar.

pera-palas-ta-gece-yarisi-incelemesi-pera-palasta-gece-yarisi-elestirisi-pera-palas-ta-gece-yarisi-yorumu-pera-palas-ta-gece-yarisi-yorumlari-pera-palasta-gece-yarisi-konusu-pera-palas-ta-gece-yarisi-oyunculari-pera-palasta-gece-yarisi-netflix-dizisi-halil-esen-o-belde
Hazal Kaya | Pera Palasta Gece Yarısı (2022) | Netflix

Şahsen eğer zaman mefhumuna iyi bir şekilde vakıf olunabilirse gözümde daha başarılı olur. Mesela o zamanlardaki karakterler bugünkü gibi bozuk bir Türkçe kullanırsa, işin hiç tadı kalmaz. Hele ki Türkiye için zaman yolculuğundaki mesele sadece kılık kıyafet değil. Diğer yandan Netflix bu diziyle işe daha ciddi yaklaşmışa benziyor. Lakin korkarım ki eleştiri oklarının hedefi olmaktan kurtulamayacaktır. Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi 3 Mart’ta Netflix‘te gösterimde olacak.

Eleştiri yazım yakında yayımda olacak! Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Netflix’in bu Türk dizisi hakkında düşünceleriniz nelerdir? Lütfen aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmaktan geri durmayınız.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.