İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Gibi 4. Sezon 3. Bölüm İncelemesi: Orta Yaş Krizi

Exxen’de devam ededuran Gibi dizisinin Orta Yaş Krizi isimli 4. sezon 1. bölümünün incelemesi ile karşınızdayım. Her ne kadar detaya inilmeyecek olsa da hikayesi üzerinden bir inceleme yahut yorum olacağı için spoiler içerecektir.

Üçlümüz İlkkan’ın yeni kız arkadaşının da eşlik ettiği bir akşam yemeğindedir. Çok vakit geçmeden Yılmaz Ersoy’da bir tuhaflık sezer. Yemeğini yemiyordur. Lafı geveleyip masadan kalkarken bayılır. Ayıldığındaki itirafı üzerine aylardır işsiz oluşu ve haneye katkıda bulunamayışı içten içe onu kemirmiştir ve masraflarını kısmak için yemeği içmeği de kesmiştir, bayılana kadar.

Çözüm için ona iş aramağa çalışırlarken İlkkan’ın gittiği spor salonundan tanıdığı Nezih Abisi ile görüşmeğe giderler. Mekanda tuhaftır Esra’yı da görürler. Hep birlikte bir masada toplanırlar. Dahası burada ve daha sonra da göreceğimiz üzere İlkkan, bir orta yaş krizi yaşayan Nezih’e devamlı tavsiyeler vererek amiyane tabirle onu gazlamaktadır. Elbette bundan en çok zarara uğrayanda kendisi olacaktır.

Ersoy girdiği işte eleman sıkıntısı yaşandığından çok yoğun bir şekilde ve fazlaca mesai ile çalışmaktadır. Diğer yandan bu yoğunluk kendisinin de beğendiği orada çalışan Zeynep’in kendisine karşı alakasına karşı ilgisiz kalmasına dahi sebep olmaktadır.

Zaman ilerledikçe Nezih üzerine muhabbetler ve tartışmalar ilerlerken dizinin finalinde bizimkiler yanlarında Esra da varken Nezih ile İlkkan’ın sevgilisini birlikteyken basarlar. İşin tuhafı kendisine Nezih’in “yazmasından” rahatsız olduğunu gördüğümüz Esra da şoka uğrar, çünkü aslında o da Nezih ile görüşmektedir. Bu yıkılış içerisinde isyan sırası Ersoy’a gelir ve işi bıraktığını ilan eder.

exxen-gibi-dizisi-s4-b3-bin-dorduncu-sezon-ucuncu-bolum-orta-yas-krizi-gibi-exxen-o-belde-inceleme-yorum-elestiri-analiz
Gizi dizisi | Kıvanç Kılınç ve Feyyaz Yiğit | Exxen

Açıkçası izlerken çok keyif aldım. Her bölümde keyif alırım ve bu bölüm de ziyadesindeydi. Lakin yazarken çok da yorumlanacak bir şeyinin olduğunu görmedim. Yine de daha sonra notlarımda yorumlar kısmında olacağım. Şahsen şüphesiz ki bölümü beğendim.

Gibi 4. sezon 3. bölümü olan Orta Yaş Krizi’ne vereceğim puan zannedersem 6,9/10 olur. Fakat benim değil, sizlerin fikirlerini merak ediyorum. Bölümü nasıl buldunuz? Yılmaz’ın hep haklı çıkmasının sebebi sizce de pek bir şey yapmaması ama fazlaca düşünmesi mi? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında benimle paylaşmaktan geri durmayınız. Yorumlar kısmında bölüm hakkında tartışalım.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza, hususi olarak Exxen alanına mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
  1. Hasan Hasan Misafir | 19 Mayıs 2023

    İnceleme için teşekkürler. İzlemediğim için tartışacak bir şeyim yok, incelemeyi izlemeye değer bir bölüm mü diye anlamak için açtım, son bölümleri eski havasından uzak geliyor artık.

    • halilesen Halil ESEN Yazar | 19 Mayıs 2023

      Teşekkür ederim. Bence izlemeğe değer.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.