İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi 10 Gibi Bölümü

Bu yazıda Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi tarafından kaleme alınan Exxen‘in sevilen yapımlarından Gibi dizisinin en iyi bölümlerinden bahsedecek, hulasa sizlere en iyi 10 Gibi dizisi bölümünü sunacağım.

Kısaca bahsedecek olursam Gibi dizisi genel itibar ile Yılmaz ve yakın arkadaşı İlkkan’ın başından geçen maceraları konu almaktadır. Günlük basit hayatlarımızda başımıza gelmesi mümkün, lakin sıra dışı bir hadisenin bizleri nelere götürebileceğini kendine has mizacı ile anlatan dizi, isminden layıkıyla söz ettirmeği başarıyor.

Aşağıda listelediğim en iyi 10 Gibi bölümünün altına spoiler’sız bir şekilde bölümler hakkında fikir sahibi olunması için konularından bahsettim. En iyi Gibi bölümleri:

1. Sokak Röportajı [S2B4]

gibi-dizisi-sokak-roportaji-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Feyyaz Yiğit, Ahmet Kürşat Öçalan ve Kıvanç Kılınç | En iyi Gibi Bölümü #1

Yılmaz’ın basit bir sokak röportajında söyledikleri bir anda ülke gündemine oturmuş ve lanetlenen, istenmeyen bir kimse haline gelmiştir. İlkkan ise vaziyetten büyük bir endişe duyarak kaçınılması gerektiğini düşünür. İşlerin ne denli ciddi bir boyuta ulaştığını fark ettiklerinde ise yollara düşerler.

Toplumsal öfkenden kaçışın ve kaçak hayatına adapte oluşun pençesinde oradan buraya savrulurlar. Günlük konuştukları alelade konular olduğunu ifade etse de Yılmaz’ın o sokak röportajında ne söylediğini asla bilemiyoruz.

2. İki İçi Dışı Bir Kişi [S2B6]

gibi-dizisi-iki-ici-disi-bir-kisi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Feyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç | En iyi Gibi bölümü #2

Ersoy’un İzmir’den tatile gelen içi dışı bir dayısı laflarıyla karşısına çıkanı ezmekte, hem de psikolojik olarak büyük bir yıkıma sebep vermektedir. Lakin artık ona dayanamayan Yılmaz’la İlkkan’ın “şiirsel adalet” intikam planından habersizdir. İki İçi Dışı Bir Kişi bölümü kesinlikle en iyi Gibi bölümlerinin başında gelmektedir.

3. Erasmusla Gelen Yamyam [S1B4]

gibi-dizisi-erasmusla-gelen-yamyam-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Burak Güneş ve Feyyaz Yiğit | En iyi Gibi bölümü #3

Ersoy’un Erasmus programıyla ülkemize gelen ve evini açtığı Hollandalı genç, yamyam çıkar ve o gece Ersoy’un babaannesini yer. Tüm bunların arasında müzisyen yakın bir arkadaşının da o sıra albümü çıkmakta ve klibinin çekileceği ilk şarkısının da simi Ye Beni’dir. İşler kızışır, lakin Ersoy teselliyi intikam için o yamyamı yemekte bulacağını düşünmektedir.

4. İkinci Yol [S1B7]

gibi-dizisi-ikinci-yol-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Kıvanç Kılınç, Celal Öztürk, Ahmet Kürşat Öçalan ve Feyyaz Kaya | En iyi Gibi bölümü #4

İlkkan’ın babaannesi vefat etmiştir. Taziye evinde iken bir mektup bulunur. Mektupta ölen kişinin İlkkan’ın gerçek babaannesi olmadığını, onu bir hastahaneden çaldığı yazmaktadır. Herkes büyük bir şaşkınlık içerisinde iken Yılmaz İlkkan’a iki yol sunar.

Birincisi bu olay hiç olmamış gibi davranmak ve hayata devam etmek iken diğeri uzun ve çetin bir yolculuktur, dahası sonu da ancak hüsran getirecektir. İlkkan ikinci yolu seçer.

5. Vücutçu Yalvaç [S2B1]

gibi-dizisi-vucutcu-yalvac-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Arda Berç Dalıcı, Kıvanç Kılınç, Feyyaz Kaya ve Ömer Faruk Uluocak | En iyi Gibi bölümü #5

İlkkan’ın Belçika’da okuyan yeğeni Yalvaç ziyarete gelmiştir. Yalvaç spor sevdalı, vücudunu aşka geliştiren bir kimsedir. Lakin alışılmadık hareketleri ve aşırı terlemesinden ileri tabiri caizse büyük dekolteli bir giyim tarzı olduğundan mahallede ona karşı büyüyen bir öfke belirir.

6. Yanlış Mentor [S1B5]

gibi-dizisi-yanlis-mentor-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Feyyaz Yiğit ve Nevzat Yılmaz | En iyi Gibi bölümü #6

Yine bir akşam hayatın manasını sorgulayarak yürüyen Yılmaz’ın önünü şehir eşkıyaları keser. Gasp edilmek üzere iken Şefik Bey tarafından gaspın faillerinin etkisiz hale getirilmesi suretiyle kurtulur. Bir nevi hipnotize olan Yılmaz kafayı bu adama takar.

Derken adamı bulur ve bir nevi kanaat önderi olan bu adamın mertebesine çıkabilmek için onun öğretilerini uygular. Lakin maymun gözünü açana kadar.

7. Kokariç [S1B1]

gibi-dizisi-kokaric-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Kıvanç Kılınç ve Feyyaz Yiğit | En iyi Gibi bölümü #7

Bir yol kenarında taksi bekleyen İlkkan ve Yılmaz, hemen yanlarında bulunan yanlış bir şekilde yazılmış “kokeriç” tabelasını görür ve onu komik bularak fotoğrafını çekerler. Lakin az geride bulunan dükkan sahibi ikilinin kıkırdamalarına dayanamaz ve yanlarına gelir. Tabii atletik Erdem de gelince işler içinden çıkamaz bir hale girer. Paçayı kurtarmak için kendilerinin de kokoreç dükkanı açmak istediklerini ve tabelayı çok beğendiklerini, o sebeple çektiklerini söylerler. Sonrasında ise zorla kokoreççi açmak çaresizliğine düşerler. Fakat mümkün mü? Kim kime zorla kokoreççi açtırabilir?

Kekeriç bölümü Gibi dizinin ilk bölümü ve bence alakayı büyük ölçüde toplamağı başarıyor ve dizi hakkında bir ön sunum yapıyor. Hem birkaç sezon daha en iyi 10 Gibi bölümü listesinde olacağını düşünüyorum.

8. Yılmaz Bey Banyo [S1B11]

gibi-dizisi-yilmaz-bey-banyo-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Korhan Eris ve Feyyaz Yiğit | En iyi Gibi bölümü #8

Yılmaz, çevremizdeki yaşlıların farkına varmamız gerektiğini, hep birlikte yaşadığımız bu dünyanın içinde onların hayatlarını kolaylaştırmamız gerektiğini düşünür ve yapılmayanı yapmak isteyerek yaşlıların yıkanmasına yardımcı olmak ister.

Arkadaşlarının ihtarlarına rağmen bu arzusundan vazgeçmez ve ilk denemesinde aldığı cevap hiç ummadığı bir şekilde red olur. Lakin daha sonrasında Yılmaz’ı parlayarak reddeden Ercüment Bey, Niyazi isimli bir arkadaşı ile Yılmaz’ın banyo teklifini kabul ederler.

İş yürüdükçe artık basit bir yardımdan ileri gitmiş ve bu üçlü arasında saplantılı bir ilişki ortaya çıkmağa başlamıştır. İlkkan’ın da dediği gibi: Hayat arzularımızı ve beklentilerimizi her zaman karşılamıyor.

9. Kuki [S2B2]

gibi-dizisi-kuki-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Emrah Erginöz, Feyyaz Yiğit, Ahmet Kürşat Öçalan ve Kıvanç Kılınç | En iyi Gibi bölümü #9

Ersoy’la Yılmaz, Ümran Abla’nın torununun yürüyebilmesi için büyük bir destek kampanyası yürütürlerken yanı başlarındaki İlkkan’ın parasızlık içinde kıvrandığının farkına varmazlar. Dahası bu para ihtiyacı İlkkan’nın para karşılığında kölelik yapmasına dahi sebep olur. Ancak İlkkan’ın fark etmediği şey köleliğin, köle olmanın, dahası bu hizmetin sahibeler tarafından yapılıyor oluşudur.

10. Nü Model [S1B3]

gibi-dizisi-nu-model-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu
Zeki Ocak ve Feyyaz Yiğit | En iyi Gibi bölümü #10

En iyi 10 Gibi bölümü listesinin son sırasında diğer birçok bölümün içinden buraya çıkmağı başarmış, lakin yeri sarsıntılı olan Nü Model bölümünde Yılmaz, hiç bulaşmak istemediği bir aile trajedisine dahil olmak mecburiyetinde kalır.

Aile efradının tüm tavsiye, tehdit, hatta öldürme teşebbüslerine rağmen Abidin Dayı nü modellik hevesinden vazgeçmemektedir. Sanat aşkını sonuna kadar savunacak ve tüm o kalıplara karşı gelecektir. Yılmaz ise kendini Abidin Dayı’nın hayatını kurtarmakla vazifelendirmiştir.

Gibi 3. Sezon En İyi Bölümleri Seçiyoruz

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Favori Gibi bölümünüz hangisi? Sizce listede olması gereken veya üste çıkması lazım gelen bir bölüm var mı? En iyi Gibi bölümü sizce bunlardan hangisi? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmaktan geri durmayınız. Yorumlar kısmında Gibi’nin bölümleri hakkında konuşmağa devam edelim. Bu en iyi 10 Gibi bölümünün dışındaki bölümler de en az bunlar kadar konuşmağa değer.

Not: Yakında 3. sezon bölümleri nezdinde listeyi güncellemeği planlıyorum. Bu süreçte sizlerin forumumuzdaki alakalı başlıklardaki iştirakini bir etken olabilir.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza, hususi olarak bu yazının kaynağı olan En İyi Gibi Bölümleri başlığına mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
Haberler

Yorumlar (4)

Yorum Yaz
 1. Ebru B. Ebru B. Misafir | 12 Nisan 2022

  İnceleme için emeğinize sağlık. İncelenelerinizin en sevdiğim yanı spoiler içermemesi. Gibi dizisini son zamanlarda çok duyar oldum. Uzun uzadıya dizi izlemeyi sevmeyen biriyim, bu yüzden iyi bölümleri derlemeniz çok iyi olmuş. Sokak röportajı, iki içi dışı bir kişi ve yanlış mentor bölümlerini izlemeyi düşünüyorum.

  • Halil ESEN Halil ESEN Yazar | 12 Nisan 2022

   Bu listeyi inceleme babında yazmadım, incelemesine başlamıştım bitirmemiştim. Lakin şunu söylemem gerekir ki Gibi’de her bölümü birbirinden bağımsız hikayeler içeriyor. Bence o uzun uzadıya izlenecek dizilerden değil. Çok teşekkür ederim ayrıca.

 2. Kaan Öztürk Kaan Öztürk Misafir | 24 Temmuz 2022

  Bölümleri birbirinden bağımsız dizileri çok severim, gibi de onlardan biri. Diyalogları çok gerçekçi, tam hayatın içinden diyebileceğimiz türde. Dizideki absürd olaylar bile gerçekçi bir çizgide oluşturulmuş. Aslında herkese hitap etmeyen bir dizi, derin mesajlar içeriyor. Benim favorim vatka bölümü, ikinci sırada badana geliyor.

  • halilesen Halil ESEN Yazar | 24 Temmuz 2022

   Şahsen fazla absürt görmüyorum. Pekala olabilecek şeyler. 😁 Badana bölümü ilkin izleyip geçmiştim sonra dikkat edince ziyadesiyle beğendim. Bu arada yazı sonundaki bağlantıyla forumdaki başlıkta bu sıralamayı tartışmaya açtım. Katılım hiç olmadı henüz ama…

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Beldemize daha yakın olmak için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Başlamak için dokunun.
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için Paylaş düğmesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.