İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

En İyi 10 Gibi Bölümü

Son güncelleme tarihi 11 Nisan 2024

Bu yazıda Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi tarafından kaleme alınan Exxen‘in sevilen yapımlarından Gibi dizisinin en iyi bölümlerinden bahsedecek, hulasa sizlere en iyi 10 Gibi bölümünü sunacağım.

Kısaca bahsedecek olursam Gibi dizisi genel itibar ile yakın arkadaş olan Yılmaz, İlkkan ve Ersoy’un başından geçen maceraları konu almaktadır. Günlük basit hayatlarımızda başımıza gelmesi mümkün, lakin sıra dışı bir hadisenin bizleri nelere götürebileceğini kendine has mizacı ile anlatan dizi, isminden layıkıyla söz ettirmeği başarıyor. Bu listeyi güncellediğim an itibari ile dizi 4. sezonu da tamamlamış bulunmaktadır.

Aşağıda listelediğim en iyi 10 Gibi bölümünün altına spoiler’sız bir şekilde bölümler hakkında fikir sahibi olunması için konularından bahsettim. İşte en iyi Gibi bölümleri:

1. Sokak Röportajı [S2B4]

gibi-dizisi-sokak-roportaji-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu-en-iyi-10-gibi-bolumu
Feyyaz Yiğit, Ahmet Kürşat Öçalan ve Kıvanç Kılınç | En iyi Gibi Bölümü #1

Yılmaz’ın basit bir sokak röportajında söyledikleri bir anda ülke gündemine oturmuş ve lanetlenen, istenmeyen bir kimse haline gelmiştir. İlkkan ise vaziyetten büyük bir endişe duyarak canlarını kurtarmak için kaçmaları gerektiğini düşünür. İşlerin ne denli ciddi bir boyuta ulaştığını fark ettiklerinde ise yollara düşerler.

Toplumsal öfkenden kaçışın ve kaçak hayatına adapte oluşun pençesinde oradan buraya savrulurlar. Günlük konuştukları alelade konular olduğunu ifade etse de Yılmaz’ın o sokak röportajında ne söylediğini asla bilemiyoruz.

2. İki İçi Dışı Bir Kişi [S2B6]

gibi-dizisi-iki-ici-disi-bir-kisi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu-en-iyi-10-gibi-bolumu
Feyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç | En iyi Gibi bölümü #2

Ersoy’un İzmir’den tatile gelen içi dışı bir dayısı laflarıyla karşısına çıkanı ezmekte, hem de psikolojik olarak büyük bir yıkıma sebep olmaktadır. Lakin artık ona dayanamayan Yılmaz’la İlkkan’ın “şiirsel adalet” dediği intikam planından habersizdir. İki İçi Dışı Bir Kişi bölümü kesinlikle en iyi Gibi bölümlerinin başında gelmektedir.

3. Erasmusla Gelen Yamyam [S1B4]

gibi-dizisi-erasmusla-gelen-yamyam-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu-en-iyi-10-gibi-bolumu
Burak Güneş ve Feyyaz Yiğit | En iyi Gibi bölümü #3

Ersoy’un Erasmus programıyla ülkemize gelen ve evini açtığı Hollandalı genç, yamyam çıkar ve o gece Ersoy’un babaannesini yer. Tüm bunların arasında müzisyen yakın bir arkadaşının da o sıra albümü çıkmakta ve “Ye Beni” isimli şarkısının klip çekimine bizimkileri davet eder. İşler kızışır, lakin Ersoy en büyük teselliyi intikam için babaannesini yiyen o yamyamı kısas icabı yemekte bulacağını düşünmektedir.

4. Övgü [S4B1]

exxen-gibi-dizisi-s4-b1-ovgu-dorduncu-sezon-birinci-bolum-ovgu-gibi-exxen-o-belde-inceleme-yorum-elestiri-analiz-en-iyi-10-gibi-bolumu
Kıvanç Kılınç, Feyyaz Yiğit ve Egemen Bergama | En iyi Gibi bölümü #4

İnsan gibi nefis sahibi bir varlığa karşı en büyük silah tatlı dildir muhakkak. Gibi’nin bölümünde İlkkan’ın tatlı dillerle esir edilişinin ve dostlarımızın en derin dehlizlerine indiğimiz ve sessizlikte yankılanan bir çığlık gibi bizi ihtiva eden seslerin karşısında kalmaktayız. Övgü, ilk iki klasik sezondan sonrakilerde bence bu listeye girmeği en çok hak eden bölümdür.

Gibi 4. Sezon 1. Bölüm İncelemesi: Övgü

5. Keskin Nişancı [S3B2]

exxen-gibi-dizisi-3-sezon-2-bolum-keskin-nisanci-incelemesi-analizi-en-iyi-10-gibi-bolumu
A. Kürşat Öçalan, Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç ve Turgay Doğan | En iyi Gibi bölümü #5

Tek niyetleri kiralık ev bakmak iken Fiji Ticaret Bakanı’nın cinayetine tanıklık ettikleri, snowboard’dan onur madalyasına giden fevkalade bir maceradır Keskin Nişancı bölümü. Yılmaz’ın sırf gibi saklanan faili bulmak ve mahvettikleri hadiseyi aydınlatmak isteyişi bazılarını rahatsız edecektir.

Gibi 3. Sezon 2. Bölüm İncelemesi: Keskin Nişancı

6. İkinci Yol [S1B7]

gibi-dizisi-ikinci-yol-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu-en-iyi-10-gibi-bolumu
Kıvanç Kılınç, Celal Öztürk, Ahmet Kürşat Öçalan ve Feyyaz Kaya | En iyi Gibi bölümü #6

İlkkan’ın babaannesi vefat etmiştir. Taziye evinde iken bir mektup bulunur. Maktulün yazdığı bu mektupta onun İlkkan’ın gerçek babaannesi olmadığını, onu bir hastahaneden çaldığı yazmaktadır. Herkes büyük bir şaşkınlık içerisinde iken Yılmaz İlkkan’a iki yol sunar.

Birincisi bu olay hiç olmamış gibi davranmak ve hayata devam etmek iken diğeri uzun ve çetin bir yolculuktur ki sonu da ancak hüsran getirecektir. İlkkan ikinci yolu seçer.

7. Vücutçu Yalvaç [S2B1]

gibi-dizisi-vucutcu-yalvac-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu-en-iyi-10-gibi-bolumu
Arda Berç Dalıcı, Kıvanç Kılınç, Feyyaz Kaya ve Ömer Faruk Uluocak | En iyi Gibi bölümü #7

İlkkan’ın Belçika’da okuyan yeğeni Yalvaç ziyarete gelmiştir. Yalvaç spor sevdalı, vücudunu aşkla geliştiren bir kimsedir. Lakin alışılmadık hareketleri ve aşırı terlemesinden ileri gelen ve tabiri caizse büyük dekolteli bir giyim tarzıyla mahallede ona karşı bir öfke büyür.

8. Kuki [S2B2]

gibi-dizisi-kuki-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu-en-iyi-10-gibi-bolumu
Emrah Erginöz, Feyyaz Yiğit, Ahmet Kürşat Öçalan ve Kıvanç Kılınç | En iyi Gibi bölümü #8

Ersoy’la Yılmaz, Ümran Abla’nın torununun yürüyebilmesi için büyük bir destek kampanyası yürütürlerken yanı başlarındaki İlkkan’ın parasızlık içinde kıvrandığının farkına varamazlar. Dahası bu para ihtiyacı İlkkan’nın para karşılığında kölelik yapmasına dahi sebep olur. Ancak İlkkan’ın fark etmediği şey köleliğin, köle olmanın, dahası bu hizmetin sahibeler tarafından sağlanıyor oluşudur. İlkkan’ın köle olduğu bu bölümden dersler çıkarılabilir.

9. Yanlış Mentor [S1B5]

gibi-dizisi-yanlis-mentor-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu-en-iyi-10-gibi-bolumu
Feyyaz Yiğit ve Nevzat Yılmaz | En iyi Gibi bölümü #9

Yine bir akşam hayatın manasını sorgulayarak yürüyen Yılmaz’ın önünü şehir eşkıyaları keser. Gasp edilmek üzere iken Şefik Bey tarafından gaspın faillerinin etkisiz hale getirilmesi suretiyle kurtulur. Bir nevi hipnotize olan Yılmaz kafayı bu adama takar.

Bir müddet sonra araştırarak adamı bulur; bir nevi kanaat önderi olan bu adamın mertebesine çıkabilmek için onun öğretilerine boyun eğer. Lakin maymun gözünü açana kadar.

10. Yılmaz Bey Banyo [S1B11]

gibi-dizisi-yilmaz-bey-banyo-bolumu-en-iyi-gibi-bolumu-en-guzel-gibi-bolumu-gibi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-bolumleri-en-iyi-gibi-bolumu-en-iyi-gibi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolumler-gibinin-en-iyi-bolumu-gibi-nin-en-iyi-bolumu-gibi-en-iyi-bolumleri-gibi-en-guzel-bolum-gibi-dizisi-en-iyi-bolum-gibi-en-iyi-bolumler-gibi-en-iyi-bolumu-en-iyi-10-gibi-bolumu
Korhan Eris ve Feyyaz Yiğit | En iyi Gibi bölümü #10

Yılmaz, çevremizdeki yaşlıların farkına varmamız gerektiğini, hep birlikte yaşadığımız bu dünyanın içinde onların hayatlarını kolaylaştırmamız gerektiğini düşünür ve yapılmayanı yapmak isteyerek yaşlıların yıkanmasına yardımcı olmak ister. Arkadaşlarının ihtarlarına rağmen bu arzusundan vazgeçmez ve ilk denemesinde aldığı cevap hiç ummadığı bir şekilde red olur.

Lakin daha sonrasında Yılmaz’ı parlayarak reddeden Ercüment Bey, Niyazi isimli bir arkadaşı ile Yılmaz’ın banyo teklifini kabul ederler. İş yürüdükçe artık basit bir yardımdan ileri gitmiş ve bu üçlü arasında saplantılı bir ilişki ortaya çıkmağa başlamıştır. İlkkan’ın da dediği gibi: Hayat arzularımızı ve beklentilerimizi her zaman karşılamıyor.

Do Not Disturb Film Eleştirisi

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Favori Gibi bölümünüz hangisi? Sizce listede olması gereken veya üste çıkması lazım gelen bir bölüm var mı? En iyi Gibi bölümü sizce bunlardan hangisi? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmaktan geri durmayınız. Yorumlar kısmında Gibi’nin bölümleri hakkında konuşmağa devam edelim. Bu en iyi 10 Gibi bölümünün dışındaki bölümler de en az bunlar kadar konuşmağa değer.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza, hususi olarak bu yazının kaynağı olan En İyi Gibi Bölümleri başlığına mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (6)

Yorum Yaz
 1. Ebru B. Ebru B. Misafir | 12 Nisan 2022

  İnceleme için emeğinize sağlık. İncelenelerinizin en sevdiğim yanı spoiler içermemesi. Gibi dizisini son zamanlarda çok duyar oldum. Uzun uzadıya dizi izlemeyi sevmeyen biriyim, bu yüzden iyi bölümleri derlemeniz çok iyi olmuş. Sokak röportajı, iki içi dışı bir kişi ve yanlış mentor bölümlerini izlemeyi düşünüyorum.

  • halilesen Halil ESEN Yazar | 12 Nisan 2022

   Bu listeyi inceleme babında yazmadım, incelemesine başlamıştım bitirmemiştim. Lakin şunu söylemem gerekir ki Gibi’de her bölümü birbirinden bağımsız hikayeler içeriyor. Bence o uzun uzadıya izlenecek dizilerden değil. Çok teşekkür ederim ayrıca.

 2. Kaan Öztürk Kaan Öztürk Misafir | 24 Temmuz 2022

  Bölümleri birbirinden bağımsız dizileri çok severim, gibi de onlardan biri. Diyalogları çok gerçekçi, tam hayatın içinden diyebileceğimiz türde. Dizideki absürd olaylar bile gerçekçi bir çizgide oluşturulmuş. Aslında herkese hitap etmeyen bir dizi, derin mesajlar içeriyor. Benim favorim vatka bölümü, ikinci sırada badana geliyor.

  • halilesen Halil ESEN Yazar | 24 Temmuz 2022

   Şahsen fazla absürt görmüyorum. Pekala olabilecek şeyler. 😁 Badana bölümü ilkin izleyip geçmiştim sonra dikkat edince ziyadesiyle beğendim. Bu arada yazı sonundaki bağlantıyla forumdaki başlıkta bu sıralamayı tartışmaya açtım. Katılım hiç olmadı henüz ama…

 3. M . Ç M . Ç Misafir | 13 Haziran 2023

  Kız arkadaşımla izlemek için bu listeye bakarak en üsttekini açtım. Gülmekten ağladı delirdi sandım. En son kolpaçino filminde olmuştu böyle.

  • halilesen Halil ESEN Yazar | 13 Haziran 2023

   Hahah! 😅 Harika. Yazımın böyle bir etkinlikte bulunduğuna sevindim.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.