İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Secret Invasion Eleştirisi

Bu yazıda birçok insan tarafından en kötü Marvel dizileri arasında gösterilen ve bu defa Nick Fury etrafında dönen Secret Invasion dizisinin spoilersız eleştirisi ile karşınızdayım.

🎬 Secret Invasion – 1. Sezon

secret-invasion-dizisi-secret-invasion-konusu-secret-invasion-elestirisi-secret-invasion-yorumu-secret-invasion-yorumlari-secret-invasion-incelemesi-marvel-disney-plus-secret-invasion-o-belde
Samuel L. Jackson ve Ben Mendelsohn | Secret Invasion | Disney+ => İzleyin

Secret Invasion’un konusu Nick Fury ile asi Skrull’lar arasındaki mücadeleyi konu alır. Nick Fury’nin uzun zaman öncesinde kendilerine yeni bir yuva bulmak sözünü tutmayışına karşın dünyayı yeni evleri haline getirmek için Rusya ile ABD’yi bir savaşa sokmak ve bu suretle bir cihan harbi çıkartarak insan ırkının sonunu getirmek isterler.

İlk defa Captan Marvel filmiyle tanıdığımız ve sonrasında Örümcek Adam Evden Uzakla ile varlıklarını hatırlatan Skrull’ların en büyük özelliği şekil değiştirerek bir insan suretine bürünebilmeleriydi. Secret Invasion’da da bu özelliklerinden dolayı onlarla uğraşmak işleri zorlaştırıyor. Lakin bunun yanında çok güçlü olmalarına rağmen tek kurşunla ölebildikleri için de bir o kadar basit. Ancak bu basitlik yetmiyor ki asi Skrull’ların lideri onları daha güçlü yapabilecek bir makine üzerine uğraşıyor. Bu makine bizleri en saçma ve artık bir çizgi dizi raddesinden daha fena bir hale getirerek en beğenilmeyen finallerden birine götürüyor.

Şahsen altı bölümden oluşan Secret Invasion dizisine sonradan başladığım için öncesinde duyduğum eleştirilere mesafe koyarak pek inanmak istemiyordum, ancak finaline doğru bu mesafe darıldı ve finalde ise hak verir oldum.

Diğer yandan dünyanın şekil değiştirebilen uzaylılar tarafından esaret altına alınması gibi büyük bir vakada dahi Yenilmezler çağrılmıyor, hatta buna kılıf dahi bulunuyor: Bu Nick Fury’nin şahsi meselesi… Ancak eğer yaşasaydı Tony Stark onları tespit eden bir cihaz yapabilirdi; Doktor Strange ise bir büyüyle dahi onları tespit edebilirdi; nerede olduğu bilinmiyor ama Scarlett Witch’in iradesine karşı gelinemezdi; dahası takım halinde çok daha kısa süreli ve etkili bir şekilde savaşabilirlerdi.

Nick Fury rolünde Samuel L. Jackson

Secret Invasion’ın bütçesi 200 milyon dolarında üzerinde ve bu Nolan’ın Oppenheimer için harcadığının iki katı. Hal böyleyken hayret etmek gayet tabii görünüyor. Mevcut karakterlerin ölümü ile harcanması ve Emilia Clarke gibi yeni karakterlerin de bu dizide yer alarak harcanmasına yazık olmuş. Hikayede düşünüleceği üzere büyük potansiyel var ama onun işleyişi ve senaryonun aleladeliği finalindeki kötü CGI ve saire onun gözden düşürüyor. Elbette bu eleştiriler mübalağa edildiği kadar haklı değil, lakin beklenenin çok altında kalması ve bu kadar parayla bu kadar ucuza kaçılması seyircilerin tenkidine sebep oluyor haklı olarak.

Disney Plus’un da Netflix’leşmeğe başladığı ve keyfiyetten ziyade kemiyete ehemmiyet vererek işleri alelade hale getirmesi ve bunu Marvel üzerinde yapması senelerin emeğine hakaret olarak görüyorum. Açıkçası diziyi seyretmenin zaman kaybı veya kötü hissettirdiğini söylemek yanlış olur. Sonradan ben de bu tür fikirlere sahip olsam da her Marvel seyircisinin heyecanını paylaşıyordum. Özellikle müziğini ve gereken ehemmiyet verilmemiş olsa da karanlık ambiyansı hoşuma gitti. Benim Secret Invasion dizisine puanım:

Değerlendirme: 6 / 10.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Secret Invasion yahut Türkçesiyle Gizli İstila dizisi olmuş mu? Sizin için bu dizi diğer Marvel dizileri arasında nasıl bir yere sahip? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmaktan geri durmayınız. Dizi hakkında tartışmağa devam edelim.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza, hususi olarak Marvel alanına mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.