İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Disney+ Yapımı Kaçış Dizisinden Fragman ve Afişler [İlk Bakış]

Disney Plus‘un ülkemizde faaliyete başlamasına sayılı günler kala duyurduğu birçok yerli yapımdan ilk gösterime girecek olan Kaçış dizisi hakkında birçok görsel, afiş ve fragmanı yayımlandı.

Başrollerinde Engin Akyürek, İrem Helvacıoğlu ve Erkan Kabakçıoğlu gibi isimlerin yer aldığı yerli yapım Kaçış dizisinin konusu, bir harp fotoğrafçısı olan Mehmet ve diğer ülkelerden gelmiş bir grup gazeteci veya fotoğrafçının Mardin’in Ezidi köyünde buluşması ile başlar. Ardından gizlice yasadışı olarak sınırı aşan grup kendilerini bir anda istemedikleri bir vaziyetin içinde bulurlar; dahası bir terör örgütünün eline düşerler. Sonrasında dizinin isminde de anlaşılacağı bir kaçışın arzusuyla kavrulurlar. Lakin bu uğurda yaşadıkları onlara dram ve ardından pek çok değişim getirir.

Kaçış ön inceleme yazısı yayımlandı!

Kaçış Dizisinden Tüm Fragman:

Kaçış 2. Fragman
Kaçış 1. Fragman

Dizinin hikayesi aynı zamanda başrolü olan Engin Akyürek’e ait ve senaryosunu Ali Doğançay‘ın yazmakta, yönetmenliğini ise Yağız Alp Akaydın‘ın üstlenmektedir.

“Ne kadar insan, o kadar hikaye”

Şahsen dizinin misyonunun bir Ortadoğu panoraması sunmak olması ve eğer başarırsa oradaki dehşeti dünyaya göstermiş olacağı gibi vasıfları takdire şayan bulunabilir. Lakin bunu yaparken diğer platformlarda olduğu gibi altında türlü amaçlar güder ve bunu çaktırmamağa çalışırken rezil olursa işler değişir.

Gelen diğer eleştirilerden bazılarını dile getirmek lazım gelirse Disney+ gibi bir platformun sahip olduğu ve olabileceği yapımların nezdinde Kaçış dizisinin haddinden fazla sönük ve bayağı kalması söylenebilir. Misal sızan Atatürk dizinin kadrosu bile bundan çok daha fazla heyecan uyandırmıştı. Lakin dizi hakkında az bilgiye sahip olduğumuzdan izlemeden farazi eleştirilerde bulunmak doğru olmayacaktır.

Yine de şahsi olarak diğer platformlarda yerli dizi diye çıkan eserlerden pek de yukarı kalır bir tarafının bulunmaması can sıkıcı oldu. Alelade bir senaryo, hikaye ve ekip gibi duruyor. Bu görüşüm üçüncü fragman ile biraz yumuşadı. Lakin orada “fotoğrafçıyım ben, vidyo çekiyorum” sözüne gülmemek elde değil.

Diğer yandan yönetmen ve senaristin geçmiş eserlerine bakıp eleştirmek de doğru olmayacaktır, zira kendilerini kanıtlamak için de bu müthiş bir fırsat.

 • kacis-dizisi-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus-kacis-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus
 • kacis-dizisi-disney-plus

Kaçış dizisi 14 Haziran‘da Disney Plus’un Türkiye’de faaliyete başlamasıyla birlikte seyirciyle buluşacak. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Disney+’dan beklentileriniz ne yönde? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında benimle paylaşmaktan geri durmayınız.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (6)

Yorum Yaz
 1. María Castro María Castro Misafir | 13 Mayıs 2022

  I think that the central theme of this series is to reflect what war correspondents go through during war conflicts.
  I am very interested in the subject because two well-known reporters from my country (Spain) died in the Iraq war in 2003. Their names were José Manuel Couso and Julio Anguita Parrado.
  I am not going to judge the series before watching it, but I am grateful that film and television professionals give visibility to these underrated professionals who inform us on the front line while we (the audience) contemplate the horrors of war comfortably seated on the sofa at home.
  I wish much success to this team of professionals for having the courage to take on this story.

  • halilesen Halil ESEN Yazar | 14 Mayıs 2022

   Thank you very much for your valuable comment. I understand your sensitivity and I agree. It is very sensitive for us as we have a close border. I hope it will be a satisfying series.

  • Luisa Loubriel Luisa Loubriel Misafir | 1 Eylül 2023

   I watched the series and they address much more, won’t spoil your watching it. Just think Engin A. is a historian, writer, a person with a concern for Humanity. He wrote Kaçis, and all my respect for having exposed what happens out there and it’s not known by us. My admiration for his professionalism and thanks to Disney + and Hulu for supporting the series.

 2. Barb Peterson Barb Peterson Misafir | 5 Temmuz 2022

  Thank you Marie for your sharing’s…how very sad to hear that real life Journalist have died in war torn/Isis attack zones!! I appreciate your feedback and I also value this series very much as well!! Barb P.

  • Vivana Vivana Misafir | 21 Kasım 2022

   A mi lo de “soy fotógrafo hago vídeos ” me pareció exactamente lo que uno hubiera dicho un fotografo en esa situación: ud que hubiera dicho?

   • halilesen Halil ESEN Yazar | 21 Kasım 2022

    I agree with you.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.