İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Black Mirror 6. Sezon 2. Bölüm İncelemesi: Loch Henry

Bu yazıda Netflix‘in gözde yapımlarından olan Black Mirror‘un Loch Henry isimli 6. sezon 2. bölümü incelemesi ile karşınızdayım. Detaya inilecek pek bir şey olmadığını düşündüğümden spoiler içermeyecektir.

[S6B2] Loch Henry

black-mirror-loch-henry-black-mirror-6-sezon-2-bolum-incelemesi-loch-henry-netflix-black-mirror-s6b2-loch-henry-black-mirror-6-sezon-yorumlari-black-mirror-6-sezon-bölümleri-samuel-blenkin-ve-myhala-herrold-black-mirror-s6b2-loch-henry-inceleme-elestiri-degerlendirme-analiz
Black Mirror | Samuel Blenkin ve Myha’la Herrold | Netflix => İzleyin

Sinema okuyan genç bir çift olan Davis ve sevgilisi Pia, bir yumurta bekçisi hakkında belgesel çekmek için yola koyulmuşken birkaç gece konaklamak ve onu annesiyle tanıştırmak için kasabada dururlar. Zor bir tanışma evresinden sonra kasabayı gezerlerken çevrenin olağanüstü güzelliğine rağmen insanların bulunmamasına hayret eden Pia, bu halin sebebi olan Ian Adair olayını öğrendikten yumurta bekçisinden vazgeçip bu hadisenin belgeselini çekmek hususunda fazla ısrarla da olsa sevgilisi ikna eder.

Çiftimiz, toplamda sekiz turisti kaçırarak işkenceyle katleden ve fark edildiğinde ailesiyle kendisini de öldüren Ian Adair davasının derinliklerine indikçe tüyler ürpertici dehşete tanık olurlar. Lakin öğrenmek istemeyecekleri bir sırrın kendiliğinden ortaya çıkması her şeyi altüst edecektir.

Bölüm hakkında düşünceler

black-mirror-loch-henry-black-mirror-6-sezon-2-bolum-incelemesi-loch-henry-netflix-black-mirror-s6b2-loch-henry-incelemesi-yorumu-elestirisi-konusu
Samuel Blenkin ve Myha’la Herrold | Netflix

Bölüm alışılagelmiş bir Black Mirror bölümü olarak karşımıza çıkmıyor; burada ileri teknolojiler muhatap alınmıyor, hatta bunun tam zıttı olarak günümüz teknolojisinin yanında daha analog teknolojileri barındırıyor. Lakin buradaki esas nokta teknolojik aletlerin veya alışkanlıkların insanların arzularıyla olan ilişlerini anlatmaktır. Bunula birlikte evet, Loch Henry müstakil bir suç ve gerilim olarak değerlendirildiğinde takdir edilebilir, lakin önüne Black Mirror bölümü yazdığımızda ben dahil birçok kimsenin ikiye ayrıldığını görüyorum.

6. Sezon 1. Bölüm İncelemesi: Joan İğrenç Biri

Açıkçası bölümün bize gittikçe hikayeyi açması ve tam içindeyken hakikatin ortaya çıkmasıyla gerilimi dozunda vermesi ve sonrasında yaşananlar müthişti. Dahası 6. sezon deyince aklıma gelen ilk bölüm olmayabilir; fakat bir yandan da serinin ilk bölümünü de biraz hatıra getirince üzerine düşünülmesi gereken az veya çok teknoloji ile ilişkimizin karanlık tarafı biraz daha ortaya çıkıyor. Benim puanım:

Değerlendirme: 6.5 / 10.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizin bu Black Mirror’un 6. sezon 2. bölümüne vereceğiniz puan ne olur? Bölümde sizi etkileyen sahneler neydi? Bölüm üzerine aşağıda tartışalım.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.