İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Truth Seekers Dizi Eleştirisi

Büyülerin ve mistik güçlerin bilim kurgu ile birleştiği Amazon Prime‘ın bir korku-komedi yapımı olan Truth Seekers dizisinin spoiler’sız eleştirisi ile karşınızdayım.

Başrollerinde Nick Frost, Malcolm McDowell ve Samson Kayo isimlerinin yer aldığı ve Jim Field Smith tarafından yönetilen Truth Seekers dizisinin konusu Birleşik Krallık’ın en büyük şebeke şirketi olan Smyle’ın bir numaralı tesisatçısı Gus Roberts üzerinden ilerliyor. Gus, aynı zamanda paranormal hadiselere merakı olan amatör bir araştırmacıdır. Yeknesak günleri yeni eleman Elton John’ın yanına verilmesiyle tersine döner ve adeta paranormal olaylara kapı aralanır.

Her şeyin Elton’ın çocukluğunda geçirdiği bir travmayla bağlantılı oluşu ve Gus’ın karşısına çıkan hadiseleri çözerken hepsinin neticesinin ona vardığı ve karısının da bu yolda öldürüldüğü Dr. Peter Toynbee’nin sapıkça planını öğreniriz. İntikam ve masum ruhları kurtarmak için sırları çözmelidir.

Kullanılan görsel efektlerin de bir bilgisayar oyunu imiş gibi durması, oynayanların aşina olduğu ve benzer konuları işlen oyunları hatırlatıyor. Ayrıca Truth Seekers, yani Gerçeği Arayanlar ismi de Gus Roberts’ın kurduğu amatör bir YouTube kanalı ve ekibimizin karşılaştıkları olayları kaydetmesinden ileri gelmektedir.

Evvela dizinin günümüzde çeken olaylarına kaynaklık etmesi için mazideki mühim anlara değinmesi merakı cezbetmektedir. Lakin mazideki bu olayların da temelsiz olması, olağanüstü hadiselerin sebebini bilmeden ve manasız sözlerle gerçekleşmesi ve mantığa pek de yakın olmaması keyif kaçırıyor. Ancak büsbütün değil.

Samson-Kayo-ve-Nick-Frost-amazon-pirme-truth-seekers-dizisi-incelemesi-truth-seekers-dizisi-yorumu-truth-seekers-dizisi-elestirisi-truth-seekers-dizisi-gercegi-arayanlar-hakikati-arayanlar-dizisi

Lakin ben her biri yaklaşık otuz dakika ve sekiz bölüm olan Truth Seekers dizisini seyrederken keyif aldım. Tekrar izlemem ve tavsiye ederken de çerez niyetine izlenebileceğini söyleyebilirim. Her şeye rağmen izlemekten zevk aldıran, yer yer geren ve kısa kahkahalar attıran bir dizi olmuş; dahası bir şansı hak ediyor. Fakat söylemek lazım ki ne korkunç ve komik, ikisi arasında bir dizi.

Diziyi sert bir şekilde eleştirenlerin oyuncuların ve yapımcıların evvelki işleriyle kıyaslaması ve seviyeyi düşürmelerinin verdiği kızgınlıktan ileri geldiğini düşünüyorum. Hatta bu hınç dizinin devamının iptal edilmesine de sebep olmuş.

Truth Seekers dizisine vereceğim puan 6.5/10’tür.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Truth Seekers veya Türkçesiyle Hakikati Arayanlar dizisini seyrettiniz mi veya izlemeği düşünüyor musunuz? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında benimle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
  1. Ebru Ebru Misafir | 23 Mart 2022

    Aslında yazının başında korku- komedi türü güzel olabilir, izlesem mi diye düşündüm ancak sona doğru dizinin zayıf yönlerini öğrenince izlemek istemedim. Bu kadar eleştiri aldıysa bir gerekçesi vardır. İzlemeyi düşünmüyorum. İncelemeniz için teşekkürler.

    • halilesen Halil ESEN Yazar | 23 Mart 2022

      Bilemiyorum, eğer muallakta kalındıysa izlenebilir ama ilk tercih olur mu? Hayır. Asla. 🙂 Teşekkür ederim.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.