İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Gen V Dizi İncelemesi

Bir The Boys evreninde geçen ve yine bir Amazon Prime yapımı olan Gen V dizisinin birinci sezonu tamamlandı ve bu yazıda dizinin spoilersız değerlendirmesi ile karşınızdayım.

🎬 Gen V – 1. Sezon

gen-v-genv-dizisi-amazon-prime-gen-v-incelemesi-gen-v-degerlendirmesi-gen-v-yorumu
Jaz Sinclair | Gen V dizisi | Prime Video

Gev V dizisinin konusu süperler için kurulmuş bir üniversitenin altında sır olarak tutulan Orman isminde bir laboratuvarın baş karakterlerimiz tarafından öğrenilmesi sonucu içine düştükleri macerayı anlatmaktadır.

Baş kahramanımız ergenliği sırasında süper güçleri ortaya çıkmış ve o an yanlışlıkla ana babasını öldürmesi neticesinde yurtlarda yetişmiş Marie’dir. Dahası en az onun kadar problemli gençlerle dolu, tuhaf bir sıralama sistemine sahip okulda işlerin ters gitmesi lehine olmuş ve birden popülerlik kazanmıştır. Lakin süper gücü kanı kontrol etmek olan bu baş karakter sonralara doğru The Boys’taki bir karakterin sırrına ışık tutması harici umurumuzda olacak kadar mühim değil. Dizi boyunca karakterlerin ilişkilerini ve Orman denen yerdeki yıkıcı deneylerin nihayete ermesi için girişilen mücadeleyi seyrederiz.

Yapılan eleştirilerden bazıları dizinin karakterlerle empati yapmağı veya onları yeterince tanıtmağı başaramaması idi. Yapım ekibinin bunun için çabaladığı pekala görülse de yeterli olmadığı kısmına nispeten katılmak mümkün. Buna peyk olarak da The Boys’un o vahşetinin yanındaki mizacından uzak olması da bu tarz düşüncelere kafi geliyor.

Dizinin karakterleri ve çevresi daha gençlere göre bir dizi imajının bulunması ve buna yönelik olan senaryonun işi biraz ucuzlattığını söylemek mümkün. Mesela The Boys’tan dimağıma yapışan ve burada böyle bir vahşilik olabilir dediğim sahneler gözümün önünde yok olup gitti.

Gen V’de beni gerçekten heyecanlandıran kısım finalinde Homelander’ın gelerek çığırından çıkmış vaziyete el atması ve son sahnede de Billy Butcher’ın o meşhur gülümsemesiyle ortaya çıkması oldu. Diziyi takip ettiğim yedi sekiz haftanın sonunda bu birkaç dakika işi arşa çıkardı ve buna değdiğini düşündürttü. Belki bu düşünce bile ikisinin denk raddede kıyaslanamaz oluşunun göstergesidir.

gen-v-dizisi-amazon-prime-video-gen-v-genv-dizisi-amazon-prime-gen-v-incelemesi-gen-v-degerlendirmesi-gen-v-yorumu
Jaz Sinclair, Lizze Broadway ve Maddie Phillips / Gen V

Her hafta bir bölüm çıkması sebebiyle her Cuma seyretmeğe devam ettiğim bir diziydi Gen V. İlk bölümlerde diziye tutunmak zor olsa da sonradan kendisini açtığını düşünüyorum. Fakat şöyle bir bakınca büyük ihtimal oturup baştan sona bir daha seyredeceğim kadar da değildi. Yeni sezonu da yine bu minvalde The Boys ile alakadar olduğu için takip edilebilir. Üzerinde çok da durulmayacak, seyredilip geçilecek bir yapım. Bir The Boys değil ama aynı evrende olması sebebiyle hiçbir The Boys hayranı seyretmeği reddedemez ama seyredip genelde sevmez gibi bir şey.

Gen V 1. sezonu için benim vereceğim puan on üzerinden altı civarı olacaktır. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Diziyi seyrettiniz mi veya izlemeği düşünüyor musunuz? Hoşunuza giden kısımlar nelerdi ve ikinci sezon için heyecanlı mısınız? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmaktan geri durmayın.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.