Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri Dizisi Hakkında Tüm Bilinenler

Erşan Kuneri, tüm sevilen karakterler gibi hakkında “dizisi olsa izlenir” lafına çok mazur kaldı. Hayaller gerçek oluyor! Erşan Kuneri‘nin mucidi ve ona hayat veren isim olan Cem Yılmaz tarafından sürpriz bir duyuru yapıldı.

Erşan Kuneri kimdir?

Cem Yılmaz’ın yazdığı ve canlandırdığı kurgusal karakter. G.O.R.A ile Arif v 2016 filmlerinde görülmüştür.

Erşan Kuneri dizisi ne zaman çıkacak?

2022 tarihi öngörülmektedir.

Cem Yılmaz’dan Erşan Kuneri duyurusu

cem-yilmaz-ersan-kuneri-dizisi-hakkinda-tum-bilinenler-cem-yilmaz-instagram-duyurusu

Söz konusu paylaşımında “Evet sonunda… Erşan Kuneri’nin 1975-78 aradında sinema macerasını anlatacağım ERŞAN KUNERİ dizisine başlıyorum. 2022’ye hazır olur… önce biraz eskiz karalama ile başlar sonra etlenir, canlanır.” açıklamasında bulundu. Cem Yılmaz’ın paylaşımını yaptığı eskizde film karakterlerinin belirtildiği görülüyor.

cem-yilmaz-ersan-kuneri-dizisi-hakkinda-tum-bilinenler

Erşan Kuneri karakterini daha evvel G.O.R.A. ve Arif v 216 filmlerinde beyaz perdeye aksettirmiş ve gerek replikleri gerekse kendine has hareketleriyle seyirci tarafından sevilmiş ve bir efsaneye dönüşmüştü.

Cem Yılmaz’ın Dizi Hakkındaki Bir Konuşması

cem-yilmaz-ersan-kuneri-dizisi-hakkinda-tum-bilinenler

“Dizi yerli bir dijital platformda yayınlanacak”

Sonbahar gibi çekimlerine başlayacağız. Oyuncu kadrosu henüz belli değil. Dizi yerli bir dijital platformda yayınlanacak” diye konuştu. Elbette bu sözlerden anlaşıldığı üzere Erşan Kuneri dizisinin, Acun Ilıcalı’nın duyurusunu yaptığı Exxen platformunda yayımlanacağı düşünülüyordu. Acun Ilıcalı ile bu yönde temaslarının olduğu birçok defa göz önünde bulundurulmuş, sezdirilmişti. Lakin Cem Yılmaz’ın bizzat açıklamaları ile diğer yerli platformlara yöneleceği görülüyordu.

Fakat hal böyle olmadı. Cem Yılmaz yaptığı son açıklama ile Erşan Kuneri dizisinin Netflix‘te yayımlanacağını söyledi. Ayrıca “tutarsa, neden ikinci sezonu çekmeyelim” gibi bir açıklamada bulundu.

Cem Yılmaz, G.O.R.A., A.R.O.G., son olarak Arif ve 216 filmleri ile kendi evrenini oluşturmuş, dahası birçok filmiyle ve kendine has komedyası ile milyonlar tarafından benimsenmiş bir sanatçıdır. Her ne kadar son filmleri olan Karakomik Filmler serisi ile hedefe ulaşamamış olsa da genel olarak sinema tarihinde eşsizdir.